جزییات خبر

سه شنبه / ۲۲ تیر ۱۴۰۰ / ۱۳:۰۳
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۸۳۳۰۱
گزارشگر : ۷۷

بهره مندی 484دانش آموزان مستعد نیازمند از طرح "مدارس همدل"

(سه شنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۰) ۱۳:۰۳

279 مدیر نیکوکار در طرح "مدارس همدل"، زمینه تحصیل رایگان 484 دانش آموز مستعد تحت پوشش کمیته امداد را فراهم کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، کریم زارع مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان در مراسمی با قدردانی از زحمات مدیران "مدارس همدل"، اظهار داشت: این طرح با هدف ترویج عدالت آموزش و تربیت، در حمایت از دانش آموزان مستعد تحت پوشش با همراهی و همدلی 279 مدیر از مدارس هیات امنایی و غیردولتی انجام شد.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان با بیان اینکه دانش آموزان بدون پرداخت شهریه در سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم مشغول به تحصیل هستند، گفت: طرح "مدارس همدل" با همکاری آموزش و پرورش برای تقویت ارائه خدمات تحصیلی به 484 دانش آموز مددجو اجرا شد.

کریم زارع با بیان اینکه طرح مدارس همدل بستر مناسبی برای حمایت تحصیلی از دانش آموزان نیازمند به منظور قبولی در دانشگاه های معتبر دولتی خواهد بود، افزود: در حال حاضر 224 پسر و 260 دختر دانش آموز در سه مقطع تحصیلی در این مدارس مشغول به تحصیل هستند.

وی آمار دانش آموزان مدارس را به تفکیک اعلام داشت و گفت: 249 دانش آموز در 159 مدرسه غیرانتفاعی، 12 دانش آموز در 6 مدرسه نمونه دولتی و 223 دانش آموز در 114مدرسه هیات امنایی مشغول به تحصیل هستند و تاکنون بالغ بر یک میلیارد و 168 میلیون تومان کمک هزینه تحصیلی برای این مددجویان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان در پایان با تجلیل از مدیران نیکوکار مشارکت کننده در این طرح که به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار شد، گفت: تمامی مدارس هیات امنایی و غیردولتی می توانند با همراه شدن در پویش "مدارس همدل"، فرصت مناسبی برای شکوفایی استعدادهای دانش آموزان تحت حمایت این نهاد فراهم کنند.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۳۲۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید