جزییات خبر

سه شنبه / ۱۵ مهر ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۴
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۷۷۸۱۳
گزارشگر : ۷۷

35 درصد از خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد اصفهان، روستایی و عشایری هستند

(سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹) ۱۰:۵۴

41 هزار و 90 خانوار روستایی و عشایری تحت پوشش کمیته امداد استان اصفهان هستند که 35 درصد از خانوارهای تحت حمایت این نهاد را تشکیل می‌دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، کریم زارع، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان به مناسبت روز روستا و عشایر گزارشی از وضعیت جامعه تحت حمایت این نهاد در این مناطق ارائه کرد.

 زارع با تاکید بر اینکه ارائه خدمت به نیازمندان ساکن روستاها یکی از برنامه های این نهاد است، گفت: از مجموع 115 هزار و 524 خانوار تحت پوشش کمیته امداد استان اصفهان، 41 هزار و 90 خانوار روستایی و عشایری هستند.

وی ادامه داد: این خانوارها در مجموع 35 درصد از جامعه تحت حمایت کمیته امداد اصفهان را تشکیل می دهند.

زارع با بیان اینکه بر اساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن مرکز آمار ایران در سال 1395، بالغ بر 195 هزار و 701 خانوار روستایی و غیر ساکن در استان اصفهان زندگی می کنند، گفت: بر این اساس بیش از 20 درصد از روستائیان و عشایر در استان اصفهان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند.

وی ادامه داد: این نسبت برای مناطق شهری اندکی بیشتر از 5 درصد است.

زارع با یادآوری اینکه مددجویان روستایی و عشایری از کلیه خدمات ارائه شده توسط این نهاد بهره مند هستند، گفت: یک برنامه ویزه با همکاری سازمان برنامه و بودجه نیز برای ساخت 1150 واحد مسکن در این مناطق در حال اجراست.

وی توجه به توانمندسازی مددجویان را یکی از اصول کلی برنامه های این نهاد برشمرد و گفت: مناطق روستایی استان نیز مستعد ایجاد اشتغال هستند و در سال 98 بیش از 36 درصد از طرح های اشتغال مددجویان کمیته امداد استان اصفهان با کمک این نهاد در مناطق روستایی اجرا شد.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۲۶۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید