جزییات خبر

شنبه / ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۰۷:۲۸
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۷۴۹۸۷
گزارشگر : ۷۷

پرداخت 3 میلیارد تومان کمک هزینه معیشت ویژه به ایتام اصفهانی

(شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۰۷:۲۸

کمیته امداد استان اصفهان با همکاری بنیاد مستضعفان بیش از 2 میلیارد و 972 میلیون تومان کمک هزینه معیشت ویژه به حساب ایتام تحت حمایت واریز کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، کریم زارع، سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: پنج هزار و 944 فرزند یتیم و نیازمند تحت حمایت این نهاد از 2 میلیارد و 972 میلیون تومان کمک هزینه معیشت ویژه که با همکاری بنیاد مستضعفان فراهم شده است، بهره مند شدند.
وی ادامه داد: این کمک هزینه با سرانه 500 هزار تومان به طور مستقیم به حساب ایتام اصفهانی واریز شده است.
زارع ماه مبارک رمضان را فرصت بزرگ دستگیری و حمایت از ایتام و فرزندان محسنین معرفی کرد و گفت: 22 هزار و 885 فرزند نیازمند یتیم و غیر یتیم تحت پوشش این نهاد هستند .
وی همچنین یادآور شد: 5000 نفر از این فرزندان کماکان فاقد حامی در طرح اکرام ایتام و فرزندان محسنین هستند که امیدوارم در ماه مبارک رمضان و با همت مردم نیکوکار استان این عزیزیان نیز تحت حمایت نیکوکاران قرار گیرند.
سرپرست کمیته امداد اصفهان کمک به ایتام و فرزندان نیازمند را علاوه بر ابعاد پر شمار معنوی و مذهبی دارای اهمیت آینده نگرانه نیز توصیف کرد و ادامه داد: حمایت های امروز از فرزندان یتیم و نیازمند به ساخته شدن جامعه ای با همدلی و انسجام در آینده کمک می کند و چرخه بین نسلی فقر را قطع کرده و باعث جلوگیری از به ارث رسیدن مشکلات خانواده های نیازمند به فرزندانشان خواهد شد.
وی ساخت جامعه ای اینچنین که مورد تاکید پیشوایان دین و خواست قلبی همه همشهریان است را مستلزم همکاری در فراهم شدن بستر کمک عزتمندانه به این نیازمندان عنوان کرد و گفت: در شرایط شیوع ویروس کرونا، ساز و کار مشارکت غیر حضوری از طریق پایگاه اینترنتی ekram.emdad.ir و همچنین پیامک عدد یک به شماره 30003333 و سپس ارسال کد استان و شهرستان برای همشهریان عزیز فراهم شده است.
سرپرست کمیته امداد استان اصفهان همچنین یادآور شد: در کنار روش های غیرحضوری و الکترونیکی 192 پایگاه ثبت نام حامی در دفاتر و مراکز نیکوکاری کمیته امداد در سراسر استان در ایام شهادت امام علی (ع) برپاست و در حاشیه مراسمات لیالی قدر نیز پایگاه های ثبت نام طرح اکرام ایتام و فرزندان محسنین فعال هستند.
زارع ادامه داد: در شرایط شیوع ویروس کرونا کلیه پایگاه های ثبت حامی بر اساس هماهنگی های لازم با مراجع ذی صلاح دایر شده و بر اساس پروتکل های بهداشتی و ضوابط طرح فاصله گذاری اجتماعی فعالیت می‌کنند.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۱۷۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید