جزییات خبر

دوشنبه / ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۸
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۷۴۸۶۱
گزارشگر : ۷۷
کمیته امداد اصفهان در سالی که گذشت؛

پرداخت 34.4 میلیارد تومان کمک برای خانه دار شدن ایتام و نیازمندان

(دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۱:۰۸

کمیته امداد استان اصفهان در سال 98 بیش از 34 میلیارد و 395 میلیون تومان کمک بلاعوض و تسهیلات قرض الحسنه در زمینه خرید، احداث، تکمیل و تعمیرات مسکن شهری و روستایی به 4206 خانوار تحت حمایت پرداخت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، کریم زارع، سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با بیان اینکه تامین مسکن نیازمندان یکی از پیش نیازهای توانمندسازی آنهاست، گفت: هزینه مسکن در سبد کالای مصرفی خانوارهای شهری به ویژه در کلانشهرها روز به روز افزایش می یابد و بیشترین آسیب در این زمینه به نیازمندان و اقشار آسیب پذیر وارد می شود.

زارع حمایت موثر از مددجویان کمیته امداد را مستلزم توجه به اموری فراتر از تامین معیشت، دانست و تاکید کرد: خدمات حوزه مسکن و ساختمان این نهاد با همین رویکرد ارائه می شود و در سال 98 بیش از 34 میلیارد و 395 میلیون تومان در این زمینه به 4206 خانوار تحت حمایت پرداخت شد.

وی با اشاره به جزئیات کمک های پرداختی این نهاد، گفت: بیش از 20 میلیارد و 295 میلیون تومان کمک بلاعوض و 14 میلیارد و 100 میلیون تومان نیز تسهیلات قرض الحسنه در سال 98 به مسکن مددجویان اصفهانی اختصاص یافت.

زارع بیشترین کمک بلاعوض پرداخت شده در سال گذشته را مربوط به خرید، احداث، تکمیل و بهسازی مسکن شهری و روستایی به مددجویان تحت پوشش اعلام کرد و گفت: 698 خانوار از بیش از 11 میلیارد و 729 میلیون تومان کمک بلاعوض در این زمینه بهره مند شدند.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان کمک به تعمیر و نگهداری منازل مددجویان را از دیگر خدمات بلاعوض ارائه شده توسط این نهاد معرفی کرد و گفت: بیش از 8 میلیارد و 565 میلیون تومان برای تعمیر منازل 3508 خانوار تحت حمایت در سال 98 پرداخت شد.

زارع در پایان یادآور شد: از مجموع کمک بلاعوض پرداخت شده در سال 98 بیش از 12 میلیارد و 381 میلیون تومان از محل بودجه دولتی و بیش از 7 میلیارد و 913 میلیون تومان از محل صدقه و کمک های مردمی تامین شده است.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۲۰۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید