جزییات خبر

سه شنبه / ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۶
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۷۳۸۸۸
گزارشگر : ۷۷

مددجویان کمیته امداد اصفهان هم برای مقابه با کرونا به میدان آمدند

(سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸) ۱۰:۳۶

گروهی از مجریان طرح های اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اصفهان به شکل داوطلبانه و با تغییر در برنامه کاری خود در حال تولید ماسک، گان و لباس یکبار مصرف هستند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا کیانی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با بیان اینکه مشاغل متنوعی با برنامه های این نهاد و همت مددجویان ایجاد شده است، گفت: طرح های اشتغالی که با پرداخت تسهیلات کمیته امداد استان حمایت شده اند طیف گسترده ای از مشاغل تولیدی، کشاورزی، دامداری، صنعتی و خدماتی را در بر می گیرند.

وی با بیان اینکه تعدادی از طرح های اشتغال موفق مددجویان اصفهانی از سال های گذشته مربوط به تولید اقلام بهداشتی و بیمارستانی است، گفت: در شرایط کنونی و با توجه به نیاز بالایی که نظام سلامت کشور به البسه بهداشتی کادر درمانی بیمارستان ها برای حفاظت در برابر ویروس کرونا دارد، این مددجویان به شکل داوطلبانه با تغییر در برنامه کاری خود در حال تولید ماسک، گان، لباس یکبار مصرف و سایر اقلام مورد نیاز هستند.

وی این طرح ها را از جمله موفق ترین کسب و کارهای مددجویی استان در سال های اخیر بر شمرد و گفت: هم اکنون بیش از 30 نفر به شکل مستقیم و غیر مستقیم در این تولیدی ها مشغول به کار شده اند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اصفهان خاطر نشان کرد: تعدادی از مددجویانی که طرح های اشتغال در زمینه تریکو دوزی دایر کرده بودند نیز در این شرایط با احساس مسئولیت به کمک نظام سلامت جامعه شتافته اند و در حال تولید ماسک بهداشتی هستند.

کیانی با بیان اینکه ارائه کمک به نیازمندان برای توانمندی و خودکفایی بزرگترین خدمتی است که می توان به یک جامعه ارائه کرد، گفت: افزایش تولید و رونق کسب و کارها، قدرت یک جامعه برای مواجهه با حوادث غیر مترقبه را افزایش می دهد و وهمانگونه که شاهدیم طرح هایی که با حمایت این نهاد پا گرفته اند در این روزهای سخت با کمک به تولید اقلام بهداشتی، یاری رسان جامعه ای شده اند که روزی از منابع عمومی آن تسهیلات اشتغال دریافت کرده بودند.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۴۷۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید