جزییات خبر

دوشنبه / ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۹
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۷۳۷۴۰
گزارشگر : ۷۷
سرپرست کمیته امداد استان اصفهان خبر داد؛

توزیع بسته بهداشتی مقابله با کرونا ویروس توسط کمیته امداد اصفهان

(دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸) ۱۱:۰۹

کمیته امداد استان اصفهان بالغ بر 345 میلیون تومان به تهیه و توزیع بسته بهداشتی مقابله با کرونا ویروس در بین مددجویان و بیماران صعب العلاج تحت حمایت اختصاص داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، کریم زارع، سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با اشاره به شیوع ویروس کرونا و خطر آن برای افراد که دارای سیستم ایمنی ضعیف‌تر و بیماری های زمینه ای هستند، عنوان کرد: بالغ بر 345 میلیون تومان از محل اعتبارات ارتقای شاخص های بهداشتی مددجویان برای تهیه بسته بهداشتی حمایتی شامل ماسک، ژل ضد عفونی کننده و صابون مایع در اختیار دفاتر این نهاد در سراسر استان قرار گرفته است.
وی با اعلام اینکه 6261 بیمار خاص و صعب العلاج و بالغ بر 74 هزار سالمند 60 ساله و بالاتر، تحت حمایت کمیته امداد استان قرار دارند، تاکید کرد: اولویت اهدای اقلام بهداشتی مذکور با این مددجویان است که بر اساس اعلام مراجع پزشکی آسیب پذیری بیشتری در رابطه با کرونا ویروس جدید دارند.
زارع ادامه داد: مددجویان درگیر دیالیز، پیوند کلیه، ام اس، تالاسمی و هموفیلی در دسته بیماران خاص و مددجویان مبتلا به سرطان، نارسایی های قلبی، عروقی، ریوی، اعصاب و روان و همچنین سالمندان زمینگیر در دسته بیماران صعب العلاج قرار می گیرند.
سرپرست کمیته امداد استان اصفهان با ابراز نگرانی نسبت به آسیب هایی که به اقشار نیازمند از کمیابی و کمبود اقلامی نظیر ماسک و ژل ضد عفونی وارد می شود، گفت: امیدواریم که خیران گرانقدر و نیکوکاران خیر اندیش در این زمینه نیز با کمک به این نهاد بار مشکلات و نگرانی ناشی از این ویروس جدید را برای مددجویان به ویژه بیماران خاص و صعب العلاج، کاهش دهند.
زارع با توضیح اینکه توزیع اقلام تهیه شده با تشخیص مددکاران و بر اساس اولویت های یاد شده خواهد بود، تاکید کرد: تهیه این اقلام با مدیریت دفاتر کمیته امداد در هر منطقه انجام می شود و مددجویان از مراجعه حضوری بدون هماهنگی خودداری کنند.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۹۵۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید