جزییات خبر

سه شنبه / ۳۰ مهر ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۶
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۷۱۴۴۲
گزارشگر : ۷۷

هزینه 1.2 میلیارد تومانی کمیته امداد اصفهان برای بهبود تغذیه کودکان نیازمند

(سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸) ۱۰:۴۶

کمیته امداد استان اصفهان بیش از یک میلیارد و 212 میلیون تومان در شش‌ماهه نخست امسال برای بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال و مادران باردار و شیرده نیازمند هزینه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا متین پور، مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان بابیان اینکه کمک به تغذیه مناسب کودکان نیازمند از برنامه‌های این نهاد است گفت: بسیاری از معضلات زندگی افراد که باعث نیازمند شدن آن‌ها در آینده نه‌چندان دور می‌شوند در دوران کودکی قابل‌پیشگیری و کنترل است.

وی تغذیه مناسب در کودکی را یکی از عوامل تعیین‌کننده سلامت جسمی در آینده برشمرد و تأکید کرد: رشد نامناسب کودکان می‌تواند باعث ایجاد مشکل در جریان آموزش و حتی ایجاد ناتوانی‌های دائمی در آن‌ها شود که در گذر زمان و به علت مشکل این افراد در تأمین زندگی خود، بار حمایت از آن‌ها بر دوش جامعه و نهادهای حمایتی خواهد افتاد.

متین پور افزود: در راستای پیشگیری از عوامل این‌چنینی کمیته امداد طرح‌های گوناگونی را تاکنون اجرا کرده است و در حال حاضر با کمک به تأمین سبد غذایی کودکان و مادران باردار و شیرده در این زمینه با سایر دستگاه‌های ذی‌ربط به‌ویژه دانشگاه علوم پزشکی و معاونت بهداشتی همکاری می‌کند.

وی بابیان اینکه کمیته امداد استان اصفهان بیش از یک میلیارد و 212 میلیون تومان در شش‌ماهه نخست امسال به این مسئله اختصاص داده است، گفت: هزینه خرید 12 هزار و 120 سبد غذایی نمونه شامل برنج، روغن، تخم مرغ، حبوبات، خرما و ... با این مبلغ در اختیار 4192 کودک نیازمند زیر پنج سال و 100 نفر از مادران باردار و شیرده قرار گرفت.

  مدیرکل کمیته امداد اصفهان با اعلام آمادگی این نهاد برای دریافت کمک‌های مردم برای تأمین سبد غذایی این کودکان نیازمند، خاطرنشان ساخت: نیکوکاران گران‌قدر می‌توانند با مراجعه به دفاتر کمیته امداد در سراسر استان، پایگاه اینترنتی hamsofreh.ir، کد #031*8877* در این امر خیر سهیم شوند.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۵۷۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید