جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۶
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۶۹۹۷۳
گزارشگر : ۷۷
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اصفهان خبر داد؛

اشتغال 1427 مددجوی اصفهانی با کمک کمیته امداد

(چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸) ۱۰:۳۶

1427 نفر از مددجویان و نیازمندان اصفهانی در پنج ماهه اول سال جاری با دریافت وام قرض‌الحسنه و خدمات کاریابی کمیته امداد اصفهان صاحب شغل شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، بهرام سوادکوهی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته استان اصفهان خدمات این نهاد برای اشتغال مددجویان را در سه عرصه آموزش، کاریابی و پرداخت وام اشتغال متمرکز دانست و گفت: در پنج ماهه نخست سال جاری 1427 مددجو و نیازمند در استان اصفهان با دریافت این خدمات صاحب شغل شدند.

وی بابیان اینکه پرداخت وام قرض‌الحسنه اشتغال در این مدت عمده‌ترین سهم در ایجاد اشتغال مددجویان را داشته است، گفت: بیش از 27 میلیارد و 277 میلیون تومان وام قرض‌الحسنه بدین منظور توسط کمیته امداد در استان اصفهان پرداخت‌شده است که به ایجاد حداقل 1348 شغل برای نیازمندان و مددجویان دریافت‌کننده منجر شده است.

سوادکوهی افزود: این وام‌ها از محل منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها، صندوق توسعه ملی و همچنین صندوق امداد ولایت تأمین اعتبار شدند.

وی همچنین یادآور شد: در این مدت علاوه بر اشتغال ایجادشده از مسیر پرداخت وام، 79 نفر نیز به‌واسطه فعالیت کاریابی کمیته امداد اصفهان صاحب شغل شدند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اصفهان با مهم دانستن ایجاد بستر مناسب برای انتقال دانش فنی و مهارت‌های موردنیاز جامعه به مددجویان تحت حمایت این نهاد، گفت: با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای استان بیش از 747 نفر از مددجویان و فرزندان آن‌ها از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در پنج ماهه ابتدایی سال جاری بهره‌مند شدند و مقدمات ورود پایدار آن‌ها به بازار کار فراهم شد.

سوادکوهی بابیان اینکه آمار اشتغال مددجویان بدون در نظر گرفتن شغل‌هایی است که به شکل غیرمستقیم ایجادشده است، گفت: هر کسب‌وکار و فعالیت تولیدی جدیدی که ایجاد می‌شود به‌طور مستقیم و غیرمستقیم برای تعداد افرادی بیش از مجری طرح شغل ایجاد می‌کند که در صورت در نظر گرفتن این تأثیرات، اشتغال ایجادشده توسط این نهاد در پنج ماهه اول امسال به‌مراتب بیش از این خواهد بود.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۳۹۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید