جزییات خبر

دوشنبه / ۱۷ دی ۱۳۹۷ / ۰۹:۴۶
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۶۶۰۶۵
گزارشگر : ۷۷

10 درصد روستاییان اصفهان تحت حمایت کمیته امداد هستند

(دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷) ۰۹:۴۶

62 هزار و 128 نفر، معادل بیش از 10 درصد از جمعیت 613 هزار نفری روستاییان استان اصفهان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا متین پور، مدیرکل کمیته امداد اصفهان با بیان اینکه ساختار اقتصادی زندگی در روستاها شکننده‌تر از شهرهاست، گفت: هر منطقه روستایی امکانات معدودی برای اشتغال و کسب درآمد دارد و همین باعث آسیب‌پذیری بیشتر ساکنان روستاها در برابر عوامل ایجادکننده فقر است.

متین پور باقی ماندن جمعیت سالمندان در روستاها و وجود تمایل جمعیت جوان روستایی استان برای مهاجرت به شهرها را از دیگر عوامل دخیل در افزایش جامعه تحت حمایت این نهاد در روستاها اعلام کرد و گفت: بیشتر مددجویان این نهاد در روستاها را سالمندان 60 سال به بالا تشکیل می‌دهند که به علت نداشتن بیمه بازنشستگی، از مستمری و خدمات این نهاد بهره‌مند هستند.

وی ادامه داد: 62 هزار و 128 نفر معادل بیش از 10 درصد از جمعیت 613 هزارنفری روستاییان استان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند و از خدمات این نهاد به‌ویژه مستمری ماهیانه برخوردار هستند.

متین پور نسبت مددجویان ساکن در مناطق شهری به‌کل جمعیت شهرهای استان را نزدیک به 2.5 درصد اعلام کرد و گفت: درمجموع مددجویان شهری و روستایی تحت حمایت کمیته امداد اصفهان 3.5 درصد از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان تأکید کرد: کشاورزی و دامداری محور اقتصاد بیشتر روستاهای استان است و خشک‌سالی و کم‌آبی چند سال اخیر به تضعیف اقتصاد این مناطق و کم و فقیر شدن جمعیت آن‌ها منجر شده است.

وی بزرگ‌ترین کمک به نهادهای حمایتی را کند کردن آهنگ ایجاد فقر دانست و گفت: در کنار سیاست‌گذاران و دولتمردان که نقش اصلی در افزایش رونق اقتصادی و به دنبال آن کاسته شدن از فقر را دارند؛ مردم نیز می‌توانند با حمایت از تحصیل، آموزش، اشتغال نیازمندان و ایجاد کسب‌وکارهای خود در روستاها به رونق اقتصاد استان کمک کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۲۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید