جزییات خبر

یکشنبه / ۱۶ دی ۱۳۹۷ / ۰۹:۳۹
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۶۶۰۳۹
گزارشگر : ۷۷
توسط کمیته امداد اصفهان در سال جاری انجام شد؛

پرداخت 22 میلیارد تومان وام اشتغال به مددجویان زن در استان

(یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷) ۰۹:۳۹

37 درصد از منابع اشتغال کمیته امداد اصفهان با رقمی بیش از 22 میلیارد و 849 میلیون تومان در 9 ماهه سال جاری به مددجویان زن مستعد اشتغال پرداخت شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا متین پور، مدیرکل کمیته امداد اصفهان بابیان اینکه 71 درصد از جامعه تحت حمایت این نهاد را زنان تشکیل می‌دهند، گفت: برنامه کمیته امداد اصفهان توانمندسازی، خودکفایی و در صورت امکان خروج خانوارها به این واسطه از چرخه حمایت است و در شرایطی که مجریان طرح‌های اشتغال به سطح پایداری از درآمد برسند از حمایت خارج می‌شوند.

وی بابیان اینکه در سال جاری و تا انتهای پائیز بیش از 61 میلیارد و 645 میلیون تومان وام اشتغال توسط کمیته امداد اصفهان پرداخت‌شده است، گفت: سهم مجریان زن طرح‌های اشتغال و خودکفایی از این مبلغ بیش از 22 میلیارد و 849 میلیون تومان، معادل 37 درصد است.

متین پور با توضیح اینکه در سال‌های اخیر و به دنبال موفقیت کمیته امداد در ایجاد اشتغال با الگوی مشاغل خرد، امکان پرداخت وام اشتغال به سایر نیازمندان غیر تحت حمایت نیز برای این نهاد میسر شده است، گفت: مجریان غیر تحت حمایت طرح‌های اشتغال عمدتاً مردان سرپرست خانوار نیازمند فاقد شغل و پسران مجرد بیکار در آستانه ازدواج هستند.

وی تعداد تسهیلات اشتغال پرداختی را 2592 وام قرض‌الحسنه عنوان کرد و گفت: از این تعداد 1004 وام به مجریان زن و 1588 مورد نیز به مجریان مرد پرداخت‌شده است.
متین پور متوسط اشتغال ایجادشده با هر طرح در کمیته امداد اصفهان را یک و نیم شغل اعلام کرد و گفت: بر این اساس نزدیک به 3900 شغل با این تعداد وام ایجادشده است و اگر تعداد 992 نفری که با فعالیت‌های کاریابی و بسته‌های تشویقی این نهاد جذب بازار کار شده‌اند را به این عدد اضافه کنیم می‌توان از ایجاد بستر اشتغال 4892 نفر توسط کمیته امداد در استان اصفهان خبر داد.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۶۰۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید