دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۵ دی ۱۳۹۷ / ۱۰:۲۷
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۶۵۸۴۰
گزارشگر : ۷۷

71 درصد از مددجویان کمیته امداد اصفهان زن هستند

(چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷) ۱۰:۲۷

177 هزار و 654 نفر تا انتهای پائیز امسال مستمری بگیر کمیته امداد اصفهان هستند که 71 درصد آن‌ها معادل با 126 هزار و 134 نفر را زنان نیازمند تشکیل می‌دهند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، جلال یزدانی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد اصفهان بابیان اینکه 101 هزار و 443 خانوار تا انتهای پائیز امسال از حمایت این نهاد به ویژه مستمری ماهیانه برخوردار هستند، گفت: جمعیت این خانوارها 177 هزار و 654 نفر است که نزدیک به سه و نیم درصد از جمعیت استان را شامل می‌شوند.
یزدانی چهره فقر در اصفهان را زنانه توصیف کرد و گفت: 71 درصد از جامعه تحت حمایت کمیته امداد اصفهان معادل 126 هزار و 134 نفر را زنان تشکیل می‌دهند.
وی بابیان اینکه 62 هزار و 940 نفر از این مددجویان زن، سرپرست خانوارهای خود هستند، گفت: فوت، محکومیت همسر و جدایی سه عامل مهم در ورود زنان به جامعه تحت حمایت کمیته امداد اصفهان است.
یزدانی خانوارهای با سرپرست مرد را نزدیک به 38 هزار و 576 خانوار اعلام کرد و گفت: بیماری و ازکارافتادگی بالای 70 درصدی، عمده‌ترین دلایل تحت حمایت واقع‌شدن این خانوارهای نیازمند است.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد اصفهان با اشاره به اینکه نقش سنتی زنان در خانواده‌های ایرانی، خانه‌داری و پرورش و تربیت فرزندان است، گفت: این شرایط در وضعیت‌هایی که مرد از زندگی خانواده‌ها حذف می‌شود باعث ایجاد مشکلات عدیده‌ای درزمینهٔ تأمین نیازهای این خانوارها می‌گردد و کمیته امداد اصفهان اولویت اول خود را به حمایت مؤثر از این خانواده‌ها و فرزندانشان اختصاص داده است.
وی کمک به ایتام را یکی از پسندیده‌ترین کارهای خیر عنوان کرد و گفت: علاوه بر ابعاد معنوی و سفارش پیشوایان دینی برای کمک به ایتام و زنان سرپرست خانوار، یک وظیفه مهم درزمینهٔ «حفظ محوریت خانواده سنتی در جامعه ایرانی-اسلامی» بر عهده همه شهروندان قرار دارد که از مسیر تأمین زندگی مناسب برای زنان سرپرست خانوار می‌گذرد.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۳۶۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید