دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۵ آبان ۱۳۹۷ / ۰۹:۴۵
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۶۴۹۰۶
گزارشگر : ۷۷
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اصفهان خبر داد

بافت 525 تخته فرش توسط مددجویان اصفهانی

(سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷) ۰۹:۴۵

مددجویان تحت حمایت کمیته امداد اصفهان در شش ماهه نخست سال جاری با بافت 525 تخته فرش درآمدی بیش از یک میلیارد و 295 میلیون تومان کسب کردند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اصفهان گزارشی از طرح‌های تولید فرش و گلیم مددجویان تحت حمایت این نهاد ارائه کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، بهرام سوادکوهی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اصفهان بابیان اینکه تولید فرش دستبافت یکی از قدیمی‌ترین طرح‌های اشتغال مددجویی است که توسط این نهاد اجرا می‌شود، گفت: باگذشت زمان، تغییرات اجتماعی و گسترش سبک زندگی شهری و همچنین بروز مشکلات اقتصادی درزمینهٔ صادرات فرش دستی ایرانی، گرایش به سمت بافت فرش به‌عنوان یک فعالیت اقتصادی در کشور کم شده است ولی این گرایش هنوز در میان زنان سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد از سطح مطلوبی برخوردار است.
سوادکوهی تولیدات مددجویان در این طرح‌ها را فرش و گلیم اعلام کرد و گفت: مددجویان اصفهانی در نیمه نخست سال جاری 435 تخته فرش و 90 تخته گلیم بافتند که درمجموع مساحتی برابر با هزار و 448 مترمربع را شامل می‌شود.
وی بابیان اینکه کمیته امداد اصفهان در مراحل راه‌اندازی دار قالی، تأمین مواد اولیه و فروش محصول نهایی به مددجویان مشاوره و کمک می‌دهد، گفت: قالی‌های بافت مددجویان  توسط کارشناسان این نهاد قیمت‌گذاری شده و در صورت توافق با مددجویان از آن‌ها خریداری می‌شود و در غیر این صورت  امکان فروش محصولات خود در هر بازار دیگری را دارند.
سوادکوهی درآمد حاصل از بافت فرش توسط مددجویان در شش‌ماهه نخست امسال را بیش از یک میلیارد و 295 میلیون تومان اعلان کرد و گفت: یک میلیارد و 278 میلیون از این مبلغ سهم تولیدات فرش و مابقی متعلق به تولیدات گلیم است و مددجویان تحت حمایت به‌طور متوسط از بافت هر فرش نزدیک به 3 میلیون درآمد کسب می‌کنند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد اصفهان، تولید فرش را یکی از مزیت‌های نسبی اقتصاد مددجویی اعلام کرد و گفت: سرمایه گزاری خیران درزمینهٔ کشف بازارهای خارجی جدید و همچنین چاره‌اندیشی برای رفع محدودیت‌های صادراتی صنایع‌دستی ایرانی می‌تواند تولید فرش را به جایگاه شایسته خود برگرداند و برای جامعه تحت حمایت این نهاد و به‌ویژه زنان سرپرست خانوار گزینه درآمدزایی مطمئن و کم تنشی را ایجاد کند.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۵۱۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید