دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۲ آبان ۱۳۹۷ / ۱۰:۰۲
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۶۴۸۳۹
گزارشگر : ۷۷
مدیرکل کمیته امداد اصفهان خبر داد

سهم 43 درصدی خدمات در اشتغال مددجویان اصفهانی

(شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷) ۱۰:۰۲

طرح‌های اشتغال مددجویان در حوزه خدمات بیش از 43 درصد از اشتغال کمیته امداد اصفهان در شش‌ماهه نخست سال جاری را شامل می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان گزارشی از طرح‌های اشتغال مددجویان تحت حمایت این نهاد ارائه کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا متین پور، مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان بابیان اینکه کسب بالاترین بهره‌وری از منابع موجود یکی از اولویت‌های اصلی حوزه اشتغال این نهاد است، گفت: حوزه خدمات بالاترین ظرفیت برای ایجاد اشتغال مددجویی را دارد و سرعت ایجاد شغل در آن بیشتر از سایر حوزه‌ها است.
وی بیش از 43 درصد از مشاغل ایجادشده توسط کمیته امداد اصفهان را در حوزه خدمات اعلام کرد و گفت: 573 طرح اشتغال خدماتی توسط مددجویان تحت حمایت کمیته امداد اصفهان در شش‌ماهه نخست سال جاری اجرایی شد که مبلغ کل وام‌های پرداخت‌شده در این زمینه 12 میلیارد و 930 میلیون تومان است.
متین پور بابیان اینکه فعالیت‌های صنعتی و معدنی، دیگر زمینه‌ای است که مورد اقبال مددجویان برای راه‌اندازی کسب‌وکار قرارگرفته است، گفت: استان اصفهان ظرفیت‌های زیادی در عرصه صنایع کوچک و کارگاهی دارد به‌نحوی‌که 22 درصد از طرح‌های اشتغال اجرایی شده در نیمه نخست سال جاری در این حوزه قرار دارد.
وی دام‌پروری و صنایع‌دستی را با سهم 21 و 10 درصدی از طرح‌های اشتغال مددجویی، از دیگر حوزه‌های پراقبال درزمینهٔ کسب‌وکارهای خرد معرفی کرد و گفت: سرعت و بهره‌وری در دام‌پروری قابل‌قبول است و در عرصه صنایع‌دستی هم سابقه کهن و بافت توریستی اصفهان به ایجاد رونق در کسب‌وکار مددجویان کمک کرده است.
مدیرکل کمیته امداد اصفهان با اشاره به خشک‌سالی چند سال اخیر در استان اصفهان، گفت: کشاورزی در سال‌های گذشته سهم قابل‌توجهی از اشتغال ایجادشده توسط این نهاد را در برمی‌گرفت اما اکنون با سهم سه‌درصدی در انتهای جدول مشاغل مددجویان قرار دارد.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۳۴۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید