دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۲۲ مهر ۱۳۹۷ / ۰۹:۱۱
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۶۴۵۵۸
گزارشگر : ۷۷
مدیرکل کمیته امداد اصفهان:

نیازمند قوانین جدید برای تسهیل پرداخت وام به نیازمندان هستیم

(یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷) ۰۹:۱۱

شرایط پرداخت وام بانکی آسان نیست و اقشار نیازمند پشت سد اعتبار سنجی بانک‌ها و تأمین وثیقه و ضامن می‌مانند.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان با نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا متین پور، مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از خدمات  این نهاد به نیازمندان، گفت: متأسفانه در شرایط کنونی استان اصفهان به سمت محرومیت در حرکت است و این برخلاف تصوری است که نسبت به این استان در میان تصمیم گیران کشور وجود دارد و حمایت مؤثر از نیازمندان اصفهانی اکنون نیازمند تغییر دیدگاه‌ها، تصورات و از همه مهم‌تر قوانین است.
وی مهم‌ترین راهکار این نهاد برای حمایت از مددجویان را پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه معرفی کرد و گفت: اقشار نیازمند در دریافت این وام‌ها مشکلات بسیاری دارند و تأمین وثایق موردنظر بانک‌ها و معرفی ضامنین با شرایط خاص برای بسیاری از آن‌ها مقدور نیست.
متین پور بابیان اینکه بسیاری از نیازمندانی که توسط این نهاد برای دریافت وام معرفی می‌شوند پشت سد اعتبار سنجی بانک‌ها متوقف‌شده‌اند، گفت: بانک یک بنگاه اقتصادی است و درنهایت به دنبال کسب سود و جلوگیری از ضرر و زیان سهامداران خود است و این مهم باعث سخت‌گیری‌هایی شده است که بسیاری از اقشار ضعیف جامعه را به دلیل کمبود گردش مالی و معدل حساب، رتبه اعتباری پائین به علت فقدان اموال منقول و غیرمنقول، چک برگشتی و اقساط دیر پرداخت‌شده از چرخه دریافت وام خارج می‌کند.
وی تأکید کرد: پرداخت وام به نیازمندان با هدف توانمندسازی و عادی شدن شرایط زندگی‌شان انجام می‌شود و ناعادلانه خواهد بود اگر قوانین مربوط به شهروندان عادی درباره آن‌ها اعمال شود و این در توان نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی است که با تصویب قوانین جدید، شرایط پرداخت وام به نیازمندان را آسان کنند.
مدیرکل کمیته امداد اصفهان در ادامه سخنان خود با اشاره به بازماندگی بعضی اقشار در پرداخت اقساط وام‌های دریافتی خود، گفت: در این زمینه نیازمند این هستیم که با همکاری نمایندگان مجلس بودجه‌ای برای بازپرداخت اقساط وام‌های آن دسته از نیازمندانی که به دلایل موجه در پرداخت تعهدات بانکی خود ناتوان شده‌اند، تخصیص داده شود تا این ناتوانی ابعاد گسترده‌تر و جبران‌ناپذیری برای خانواده‌های تحت حمایت و  نیازمند ایجاد نکند.
در ادامه این دیدار، سید ناصر موسوی لارگانی، نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان با قدردانی از خدمات کمیته امداد، گفت: مشکلات معیشتی مردم در شهرستان فلاورجان به دلیل خشک‌سالی‌های اخیر ادامه دارد و افراد بیشتری نیاز به کمک دارند.
موسوی لارگانی افزود: کشاورزانی که قبلاً وضعیت خوبی داشتند اکنون به کمک معیشتی نیازمندند و باید به آنان کمک شود.
وی با تأکید بر ضرورت تقویت برنامه‌های ایجاد اشتغال در میان مددجویان، گفت: در گروه‌های اقتصادی و تلفیق بودجه مجلس پیگیر وام‌های کمیته امداد بوده‌ام و در آینده نیز در این زمینه با این نهاد همکاری خواهم کرد.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۵۶۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید