دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۵ مهر ۱۳۹۷ / ۱۰:۵۷
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۶۴۴۲۱
گزارشگر : ۷۷
مدیرکل کمیته امداد اصفهان خبر داد

حمایت کمیته امداد اصفهان از 33 هزار خانوار روستایی

(یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷) ۱۰:۵۷

33 هزار و 350 خانوار نیازمند روستایی و عشایری از حمایت کمیته امداد اصفهان بهره‌مند هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان در روز روستا و عشایر گزارشی از تعداد خانوارهای تحت حمایت این نهاد در سال 97 ارائه کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا متین پور، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان در روز ملی روستا و عشایر گفت:  33 هزار و 350 خانوار نیازمند روستایی و عشایری از خدمات این نهاد بهره‌مند هستند.
وی بخش اصلی خانوارهای تحت حمایت این نهاد در روستاها را سالمندان اعلام کرد و گفت: فقدان زیرساخت بیمه تأمین آتیه و بازنشستگی در روستاهای کشور باعث افزایش سالمندانی شده است که توان کار کردن و منبع درآمد پایداری برای گذران زندگی خود ندارند. این جمعیت به شکل عمده تحت حمایت کمیته امداد قرار دارد و از همه خدمات ارائه شده بهره‌مند هستند.
متین پور مددجویان تحت حمایت این نهاد را از آسیب‌پذیرترین اقشار نیازمند جامعه اعلام کرد و گفت: ایتام، زنان سرپرست خانوار،سالمندان و بیماران ازکارافتاده‌ای که بیش از 70 درصد ازکارافتادگی داشته باشند، جامعه تحت حمایت کمیته امداد در استان اصفهان را تشکیل می‌دهند.
مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان یکی از اهداف مهم این نهاد را شناسایی ظرفیت و توانمندی‌های مددجویان تحت حمایت برشمرد و افزود: کمیته امداد با شناسایی ظرفیت و استعدادهای مددجویان، ضمن ارائه آموزش‌های لازم، تا مرحله کامل خودکفایی از آن‌ها حمایت می‌کند تا از چرخه حمایتی خارج و دیگر نیازمندان نیز بتوانند از خدمات کمیته امداد بهره‌مند شوند.
متین پور با اشاره به اینکه در سال ۹7 مستمری خانوارهای تحت حمایت این نهاد 14 درصد افزایش پیدا کرد، گفت: این مستمری بر اساس تعداد نفرات پرداخت می‌شود به‌نحوی‌که در حال حاضر خانوارهای یک‌نفره 161، دونفره 275، سه‌نفره 360، چهارنفره 466، و پنج‌نفره و بیشتر 516 هزار تومان به شکل ماهیانه دریافت می‌کنند.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۳۱۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید