دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۴ مهر ۱۳۹۷ / ۱۰:۳۶
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۶۴۳۹۹
گزارشگر : ۷۷
مدیرکل کمیته امداد اصفهان خبر داد

افزایش خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد اصفهان

(شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷) ۱۰:۳۶

جامعه تحت حمایت کمیته امداد اصفهان در شش ماهه نخست سال جاری دو هزار و 575 خانوار افزایش یافته است.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان از افزایش خانوارهای تحت حمایت این نهاد در سال جاری خبر داد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا متین پور، مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان بابیان اینکه معضلات اقتصادی اخیر مراجعه به این نهاد را افزایش داده است، گفت: باوجود برنامه‌های گسترده این نهاد برای توانمندسازی مددجویان و خروج آن‌ها از چرخه حمایت به‌واسطه خودکفایی و اشتغال، در شرایط کنونی آهنگ رشد مراجعین به این نهاد از آهنگ خروج افراد از چرخه حمایتی این نهاد بیشتر شده است.
متین پور عوامل خروج مددجویان از چرخه حمایت را دودسته عوامل سلبی و ایجابی اعلام کرد و گفت: عوامل سلبی در اختیار این نهاد قرار ندارند و فوت مددجو، پایان دوران محکومیت سرپرست خانوار، پایان دوران خدمت سربازی سرپرست خانوار، بهبودی سرپرست و مراجعه سرپرست از مهم‌ترین آن‌هاست. همچنین عوامل ایجابی مواردی هستند که با برنامه‌های توانمندسازی این نهاد ارتباط داشته و مهم‌ترین آن‌ها شامل خودکفایی با وام اشتغال و دریافت سرمایه شغلی و اشتغال به کار، ازدواج دختران و ازدواج مجدد بانوان تحت حمایت می‌شود.
وی تعداد خانواری که در شش‌ماهه نخست سال جاری از چرخه حمایتی این نهاد خارج‌شده‌اند را 2 هزار و 450 خانوار اعلام کرد و افزود: با خروج این افراد از چرخه حمایت، خانوارهای پشت نوبت جایگزین آن‌ها می‌شوند و از طرف دیگر علاوه بر خانوارهای جایگزین شده، خانوارهای جدیدی نیز در ماه‌های اخیر به جامعه تحت حمایت این نهاد اضافه شده‌اند و تعداد آنها که در انتهای سال گذشته 86 هزار و 694 خانوار بود در حال حاضر و پس از گذشت شش ماه از سال با افزایشی دو هزار و 575 خانواری به  87 هزار و 269 رسیده است.
متین پور این افزایش را با شرایط اقتصادی روز جامعه مرتبط دانست و گفت: تلاش‌های همه دلسوزان در کشور باید بر افزایش رشد اقتصادی و اشتغال، کنترل مؤثر قیمت‌ها و غیر بازاری کردن مسکن متمرکز شود و همچنین برای جلوگیری از آسیب بیشتر به نیازمندان تمهیداتی در نظر گرفته شود.
مدیرکل کمیته امداد اصفهان بابیان اینکه مددجویان تحت حمایت این نهاد از سبد حمایت غذایی ویژه که برای شرایط کنونی در نظر گرفته‌شده است، بهره‌مند می‌شوند، گفت: در ابتدای ماه مهر نزدیک به 151 هزار نفر از نیازمندان استان که تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند از این سبد حمایت غذایی بهره‌مند شدند و تخصیص این سبد در ماه‌های آینده نیز ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۳۴۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید