دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۰ مهر ۱۳۹۷ / ۱۰:۱۳
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۶۴۳۳۰
گزارشگر : ۷۷

محمدحسین دوباره خواهد دوید

(سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷) ۱۰:۱۳

فرزند مددجوی اصفهانی با کمک کمیته امداد و حامیان فرزندان محسنین، جراحی نخاع شد و از خطر فلج دائم نجات یافت.

محمدحسین در خانواده‌ای به دنیا آمد که مشکلات فراوانی پیش رو داشت. پدر علاوه بر کر و لال بودن از مشکلات عصبی نیز رنج می‌برد و این مشکلات به شکل ضایعه نخاعی، کم‌خونی شدید و بیماری پوستی و اختلال در تکلم به محمدحسین منتقل شد. خانواده با معرفی آشنایان به کمیته امداد مراجعه کرد و پس‌ازاینکه مشخص شد، پدر خانواده بیش از 70 درصد ازکارافتاده است، تحت حمایت قرار گرفت. محمدحسین در طرح فرزندان محسنین دارای حامی شد و با پیگیری مددکاران و کمک کمیته امداد و حامیان هزینه جراحی وی فراهم شد.
مادر او در گفتگو با سایت خبری کمیته امداد از ترسی که احتمالات پزشکی در جانش انداخته بود، می‌گوید و آهی که از ته دل برمی‌آورد بیانگر عمق رنجی است که مادران دارای فرزندان بیمار متحمل می‌شوند. او چنین ادامه می‌دهد: دکتر به من گفت که احتمال اینکه محمدحسین بعد از جراحی نتواند راه برود زیاد است و این غوغایی در دل من ایجاد کرد و سیلی از سرزنش‌های درونی به سمت ذهن من روانه شد. خود را متهم می‌کردم که این بچه، قربانی فقر و نداری ما شده است. اما وضعیتی که در آن قرار داشتیم ناشی از تنبلی و بی‌همتی ما نبود. این سرنوشتی بود که روزگار برای ما رقم‌زده بود و بودند انسان‌هایی که در همه دوران سخت تنگدستی و فقر به ما کمک می‌کردند. جایی مثل کمیته امداد وجود داشت که بدون هیچ منتی، از من، شوهرم و فرزندم حمایت کرد و پیگیری‌های آن‌ها بود که بالاخره باعث فراهم شدن هزینه جراحی محمدحسین شد. در گیرودار این درگیری‌ها و عذاب‌های وجدان بودم که عمل جراحی پسرم انجام و همه آن ناخوشی‌های ذهنی به دعای از سر اضطرار برای بهبودی او تبدیل شد. خداوند به ما لطف کرد و محمدحسین پس از جراحی به راه افتاد و حالا مانند بقیه هم سن و سال‌های خود با طراوت و شادابی می‌دود و هر قدمی که در صحت و سلامت برمی‌دارد و من او را در این حال می‌بینم از اعماق وجود برای کسانی که به من و خانواده‌ام کمک کردند دعا می‌کنم. حمایت‌های کمیته امداد را فراموش نمی‌کنم که در تنگدستی و سختی من و خانواده‌ام را تحت حمایت گرفت و با پیگیری آن‌ها محمدحسین حالا دو حامی دارد که هر سه ماه یک‌بار 700 هزار تومان به او کمک می‌کنند و این در کنار کمک‌های کمیته امداد و لطف نیکوکاران بار سنگین زندگی ما را سبک‌تر کرده است.
این خانواده نیازمند اما مشکلات دیگری نیز دارند که بیماری کم‌خونی و تاول‌های پوستی محمدحسین مهم‌ترینشان و رنج مستأجری تکمیل‌کننده آن‌ها است. مادر خانواده اما از گذشتن خطر زمین‌گیری از سر فرزندش و نظم و نظام یافتن معیشتشان راضی است و امیدوار است که با کمک خیران و حمایت‌های کمیته امداد بتوانند صاحب خانه‌ای از آن خود بشوند.
پدر محمدحسین ازکارافتادگی 70 درصدی دارد. کر و لال است و بعضی مشکلات عصبی، کار کردن را برای او سخت کرده است. گر چه او با کارگری سعی در تأمین معیشت خانواده‌اش دارد اما مشکلات جسمی و درصد بالای ازکارافتادگی‌اش این امر را برای او مشکل ساخته است. زبان درد و دل این پدر ناتوان، زبان سکوتی سخت است و بار انتقال دردها، رنج‌ها و کمبودهای او را چشمانش بر دوش می‌کشند و این چشم‌ها خبر از رضایتی می‌دهند که ناشی از نجات فرزند از زمین‌گیری است. کمک کمیته امداد استان اصفهان، حمایت حامیان و نیکوکاران این خانواده را از مارپیچ فرورونده فقر خارج ساخته است و آن‌ها حالا می‌توانند به بهبود اوضاع خود امیدوار باشند.
انتهای پیام/
تعداد بازدید : ۶۵۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید