دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۸ مهر ۱۳۹۷ / ۰۹:۱۷
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۶۴۲۶۶
گزارشگر : ۷۷
جوان نیکوکار اصفهانی در گفتگو با سایت خبری کمیته امداد:

بزرگ‌ترین لذت را در گره‌گشایی از کار نیازمندان یافتم

(یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷) ۰۹:۱۷

خیر جوانی که با کمیته امداد اصفهان همکاری می‌کند بزرگ‌ترین لذت زندگی خود را گره‌گشایی از کار نیازمندان می‌داند.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان با حضور در جمع خانواده یزدخواستی که تمام اعضای آن از فعالان عرصه خیر و احسان هستند از همکاری آن‌ها با این نهاد تقدیر و تشکر کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا متین پور، مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان در دیدار با خانواده نیکوکار یزدخواستی بابیان اینکه کمک خانوادگی به نیازمندان یک سنت پسندیده اجتماعی است، گفت: این مایه امیدواری است که همه اعضای یک خانواده به نحوی در حال خدمت به همشهریان نیازمند خود هستند و با همت و نیت خیر خود درراه تسکین آلام نیازمندان گام برمی‌دارند.
وی هم‌افزایی و مشارکت خیران با کمیته امداد اصفهان را باعث بهبود اوضاع نیازمندان در استان دانست و گفت: فعالیت‌های خیر این خانواده به نحوی است که نقاط کمتر دیده‌شده در زندگی نیازمندان و به‌ویژه ایتام و فرزندان محسنین را پررنگ می‌کند و به نیازهایی از آن‌ها پاسخ می‌دهند که باعث افزایش اعتمادبه‌نفس و در پیش گرفتن مسیر رشد و تعالی در این فرزندان می‌شود.
در ادامه این دیدار، کوچک‌ترین عضو این خانواده در گفتگو با خبرنگار سایت خبری کمیته امداد از نحوه ورود خود به عرصه فعالیت‌های نیکوکارانه گفت و یادآور شد: همه اعضای خانواده به نحوی در امور مربوط به نیازمندان فعال بودند و من اولین قدم‌های خود درزمینهٔ هدایت یک رویداد خیریه را دو سال پیش و در دوران دانشجویی برداشتم.
وی ادامه داد: در آن روزها از مشکلات زیاد یک خانواده نیازمند آگاه شدم و به همراه دوستان خود سعی در برطرف نمودن مشکل آن‌ها کردیم. لذتی که پس از حل مشکل آن‌ها در من ایجاد شد به حدی زیاد و توصیف نشدنی بود که در من انگیزه زیادی برای ادامه مسیر حمایت از نیازمندان ایجاد کرد و من بزرگ‌ترین لذت زندگی خود را گره‌گشایی از کار نیازمندان یافتم و به راهی وارد شدم که همه اعضای خانواده پیشتر در آن قرار داشتند.
این نیکوکار جوان از ادامه فعالیت خود با تشکیل یک جمع 500 نفری از اصناف و صاحبان تخصص در اصفهان خبر داد و گفت: ما بر روی نیازهای کمتر دیده‌شده نیازمندان متمرکز شدیم و مسیر کار خود را به‌گونه‌ای انتخاب کردیم که از تخصص و امکانات افراد مختلف برای گره‌گشایی از کار این نیازمندان استفاده شود و هم‌اکنون در جمع 500 نفری ما، از صاحبان رستوران‌ها و اماکن تفریحی شهر تا پزشکان و مالکان تالارهای پذیرایی و سایر متخصصان و اصناف حضور دارند.
این خیر ارجمند بابیان اینکه کمیته امداد اصفهان بزرگ‌ترین، دقیق‌ترین و جامع‌ترین بانک اطلاعاتی نیازمندان استان را در اختیار دارد، گفت: برای کار خیر به دنبال موازی کاری نبودیم و نیازمندانی که مورد حمایت ما قرار می‌گیرند اکثراً از مددجویانی هستند که با همکاری این نهاد به ما معرفی می‌شوند و به شکل ویژه در زمینه ایتام و فرزندان محسنین ما به دنبال افزایش شور و نشاط و کاستن از عواقب ناگزیر فقدان پدر در بین آن‌ها هستیم و بر همین اساس در برنامه‌های خود به بعضی نیازهای این فرزندان از قبیل صرف غذا در رستوران، سفر زیارتی، آموزش زبان و موسیقی، دیدار با ورزشکاران مطرح استان، کلاس‌های تقویتی، کنکور و مشاوره انتخاب رشته، سفر تفریحی یک روزه و استفاده از امکانات شهربازی نیز توجه کردیم.
وی با اشاره به سایر فعالیت‌های خود در عرصه خیر و احسان گفت: همه سعی من بر این بوده است که با ساماندهی نیکوکارانی که از آن‌ها یاد شد در زمینه کمک به تأمین لوازم‌خانگی و جهیزیه، تکمیل درمان، خرید لوازم توان‌بخشی، ادامه تحصیل و اجاره مسکن نیازمندان، قدم‌هایی هر چند کوچک برداشته شود.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۳۳۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید