دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۹ تیر ۱۳۹۷ / ۰۹:۴۰
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۶۲۸۶۵
گزارشگر : ۷۷
مدیرکل کمیته امداد اصفهان خبر داد

2 میلیارد تومان برای مبارزه با سوءتغذیه کودکان نیازمند اصفهانی هزینه شد

(سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷) ۰۹:۴۰

کمیته امداد اصفهان بیش از دو میلیارد تومان برای حمایت از دو هزار و 850 کودک مبتلا به سوءتغذیه در سال 96 هزینه کرد.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان به تشریح خدمات این نهاد برای مقابله با سوءتغذیه کودکان پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حمیدرضا شیران، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان بابیان اینکه رویکرد این نهاد در ارائه بسیاری از خدمات حمایتی، رویکردی اورژانسی است، گفت: مبارزه این نهاد با گرسنگی کودکان با مشارکت وزارت بهداشت و درمان به شکل ویژه از سال 84 آغاز شد و تا به امروز و با حمایت از کودکان دچار سوءتغذیه زیر پنج سال ادامه دارد.

شیران بابیان اینکه دو هزار و 850 کودک دچار سوءتغذیه زیر پنج سال در سال 96 از خدمات این طرح بهره‌مند شدند، گفت: بیش از دو میلیارد و 45 میلیون تومان در قالب بیش از 29 هزار سبد غذایی در اختیار این کودکان قرار گرفت.

وی افزود: هزینه هر سبد غذایی  به‌صورت ماهیانه به کارت‌های مخصوص خرید مایحتاج این کودکان واریز می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان تعداد کودکان در انتظار دریافت خدمات این طرح در سطح استان را هزار و ۷۸۷ نفر اعلام کرد و گفت: برای برطرف کردن مشکل سوءتغذیه این کودکان نیازمند کمک گسترده مردم نیکوکار اصفهان هستیم.

شیران بابیان اینکه طرح همسفره در راستای تأمین حداقل نیاز غذایی کودکان نیازمند زیر پنج سال که دچار سوءتغذیه هستند ایجادشده است، گفت: خیران گرامی می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی http://hamsofreh.ir و پرداخت هزینه تمام یا بخشی از سبد غذایی این کودکان، کمیته امداد را در مبارزه با سوءتغذیه کودکان نیازمند یاری کنند.

انتهای پیام/


تعداد بازدید : ۳۱۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید