دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۶ تیر ۱۳۹۷ / ۰۹:۲۴
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۶۲۸۱۰
گزارشگر : ۷۷
قائم مقام کمیته امداد اصفهان خبر داد

ارائه تسهیلات سربازی به 618 فرزند مددجوی اصفهانی

(شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷) ۰۹:۲۴

618 نفر از فرزندان واجد شرایط مددجویان کمیته امداد اصفهان در سال 96 از تسهیلات معافیت و انتقال محل خدمت سربازی این نهاد استفاده کردند.

قائم مقام کمیته امداد اصفهان گزارشی از ارائه تسهیلات معافیت و انتقال محل خدمت سربازی به فرزندان خانوارهای تحت حمایت این نهاد ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا متین پور، قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با بیان اینکه یکی از مهم ترین برنامه های این نهاد فراهم ساختن زمینه توانمندی و خودکفایی خانوارهای تحت حمایت است، گفت: این مهم از طریق پرداخت وام خودکفایی و اشتغال، کمک به تامین مسکن و همچنین ارائه تسهیلات خدمت سربازی دنبال می شود.

متین پور با بیان اینکه در مواردی که معافیت فرزند ذکور خانوار تحت حمایت منجر به بهبود شرایط عمومی و اقتصادی آن‌ها شود، این تسهیلات سربازی ارائه می شود، گفت: 618 خدمت در همین راستا در سال 96 به جامعه تحت حمایت این نهاد ارائه شد به نحوی که 215 نفر از فرزندان خانوارهای تحت حمایت حائز شرایط از خدمت سربازی معاف شدند و همچنین 403 نفر نیز از تسهیلات انتقال محل خدمت بهره بردند.

وی گفت: یک فرزند پسر زنان سرپرست خانوار که فاقد همسر باشند و همچنین تنها پسر خانوار هایی که دارای سه فرزند دختر هستند، می توانند از تسهیلات معافیت استفاده کند.

متین پور با اشاره به موضوع معافیت یک فرزند پسر زنان سرپرست خانوار، تصریح کرد: شرط اصلی در این معافیت فقدان همسراست و مادرانی که همسرشان غایب و مفقودالاثر شده یا در حبس باشد، مشمول این تسهیلات نمی باشند.

قائم مقام کمیته امداد اصفهان درباره معافیت تنها فرزند ذکور خانوارهایی که سه دختر و بیشتر دارند، گفت: برای استفاده از این تسهیلات مددجو اصلا نباید برادر داشته باشد و همچنین وجود برادران غایب مفقودالاثر یا در حبس نیز مانع بهره مندی از این قانون می شود.

متین پور به تسهیلات انتقال محل خدمت اشاره کرد و گفت: این خدمت به سربازانی که مشمول معافیت نمی شوند اما تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند، تعلق می گیرد.

انتهای پیام/


تعداد بازدید : ۳۲۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید