دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۳ تیر ۱۳۹۷ / ۰۸:۳۸
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۶۲۷۵۸
گزارشگر : ۷۷
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد اصفهان خبر داد

پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی بیش از 11 هزار خانوار

(چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷) ۰۸:۳۸

بیش از 14 میلیارد و 533 میلیون تومان در سال 96 توسط کمیته امداد اصفهان برای پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی 11 هزار و 101 نفر از مددجویان هزینه شد.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد اصفهان گزارشی از پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی مددجویان ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، جلال یزدانی، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان بابیان اینکه حق بیمه تأمین اجتماعی مددجویان باهدف بهره‌مندی آن‌ها از مزایای مستمری بازنشستگی پرداخت می‌شود، گفت: زنان سرپرست خانوار با رسیدن به 55 سالگی و داشتن حداقل ده سال سابقه بیمه، مستمری بازنشستگی تأمین اجتماعی را دریافت می‌کنند و بر همین اساس کمیته امداد زنان سرپرست خانوار بالای 45 سال را تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار می‌دهد تا بعد از گذر 10 سال و بهره‌مندی از مزایای مستمری آن از چرخه حمایت این نهاد خارج شوند.

یزدانی بابیان اینکه کمیته امداد همه راه‌هایی که به ایجاد درآمد پایدار و قابل‌قبول برای نیازمندان تحت حمایت منتهی می‌شوند را شناسایی و برای آن برنامه‌ریزی کرده است، گفت: مجریان طرح‌های اشتغالی که با رسیدن به درآمد معادل حداقل حقوق مصوب وزارت کار مستمری آن‌ها قطع می‌شود هم مشمول پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی توسط این نهاد می‌شوند.

وی بابیان اینکه حق بیمه تأمین اجتماعی 11 هزار و 104 خانوار در سال گذشته توسط این نهاد پرداخت شد، گفت: هفت هزار و 301 زن سرپرست خانوار و سه هزار و 803 خانوار مجری طرح‌های اشتغال از مزایای بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند شدند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد اصفهان با اشاره به هزینه 14 میلیارد و 533 میلیون تومانی این نهاد درزمینهٔ پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی مددجویان در سال 96 گفت: این نهاد به شکل میانگین برای هر زن سرپرست خانوار ماهیانه مبلغ 70 هزار تومان و برای هر خانوار مجری طرح‌های اشتغال ماهیانه 150 هزار تومان به‌عنوان حق بیمه در سال 96 به‌حساب سازمان تأمین اجتماعی واریز کرد.

شیران در انتها ضمن دعوت از مردم نیکوکار و خیران گران‌قدر اصفهانی برای کمک به این نهاد درزمینهٔ حمایت از نیازمندان، گفت: صاحبان صنایع، کارفرمایان و کارآفرینان می‌توانند با استخدام و به‌کارگیری مددجویان علاوه بر اجر اخروی از بسته تشویقی کمیته امداد اصفهان بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۷۰۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید