جزییات خبر

شنبه / ۹ تیر ۱۳۹۷ / ۰۹:۱۹
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۶۲۶۹۹
گزارشگر : ۷۷
توسط کمیته امداد اصفهان در سال 96 صورت گرفت

پرداخت 16.5 میلیارد تومان برای بیمه درمانی پایه مددجویان اصفهانی

(شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷) ۰۹:۱۹

16 میلیارد و 500 میلیون تومان در سال 96 برای پوشش بیمه پایه درمانی 51 هزار و 785 نفر از مددجویان کمیته امداد اصفهان هزینه شد.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان گزارشی از خدمات بیمه پایه درمان این نهاد ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حمیدرضا شیران، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان بابیان اینکه 51 هزار و 785 نفر از جامعه تحت حمایت این نهاد از خدمات بیمه پایه بهره‌مند هستند، گفت: این طرح برای مددجویان ساکن شهرهای با جمعیت بیش از 20 هزار نفر اجرا می‌شود و مددجویان ساکن در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر از خدمات بیمه سلامت روستائیان و عشایر بهره‌مند هستند.

شیران با اشاره به اینکه در سال گذشته 16 میلیارد و 500 میلیون تومان برای پوشش خدمات بیمه پایه درمانی مددجویان هزینه شد، گفت: برای همه افراد بهره‌مند از این بیمه کارت‌های رایانه‌ای صادرشده است که با مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد از خدمات آن‌ها بهره‌مند می‌شوند.

وی خدمات ارائه‌شده در این پوشش بیمه‌ای را با محوریت پزشک خانواده معرفی کرد و افزود: مددجویان با معرفی پزشک خانواده می‌توانند از خدمات تخصصی، فوق تخصصی و پاراکلینیکی مراکز طرف قرارداد استفاده کنند.

مدیرکل کمیته امداد بابیان اینکه 450 مرکز درمانی طرف قرارداد خدمات بیمه پایه را در کل استان به مددجویان ارائه می‌کنند، گفت: این مراکز شامل 44 بیمارستان، 16 درمانگاه و پلی کلینیک، 36 مرکز تصویربرداری، 17 فیزیوتراپی، 48 آزمایشگاه، 104 داروخانه، 69 پزشک خانواده و 116 پزشک متخصص و فوق تخصص هستند.

شیران محل تأمین منابع لازم برای ارائه این پوشش بیمه‌ای را بودجه دولتی اعلام کرد و افزود: به دلیل هزینه بالای خدمات سلامت در کشور، یک پوشش بیمه تکمیلی هم برای همه مددجویان تحت حمایت کمیته امداد اصفهان در نظر گرفته‌شده است که افزایش و بهبود خدمات ارائه‌شده در آن به همت والای خیران گران‌قدر و مردم نیکوکار اصفهان نیازمند است.

انتهای پیام/


تعداد بازدید : ۳۰۷
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید