دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۶ تیر ۱۳۹۷ / ۱۰:۴۶
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۶۲۶۷۶
گزارشگر : ۷۷

خودکفایی با ترکیب همت و هنر

(چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷) ۱۰:۴۶

مددجوی تحت حمایت کمیته امداد اصفهان موفق شد با دریافت وام اشتغال و راه‌اندازی کارگاه میناکاری به توانمندی اقتصادی برسد.

مددجوی کارآفرین اصفهانی در حاشیه نمایشگاه‌ دستاوردهای اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اصفهان از زندگی و تجربیات خود می‌گوید.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مددجوی هنرمند اصفهانی بابیان اینکه بزرگ‌ترین تغییر مثبت در زندگی زنان تحت حمایت کمیته امداد توسط خود آن‌ها ایجاد می‌شود، گفت: شرایط زندگی با بسنده کردن به مستمری و کمک‌های مردمی در روزگار ما بسیار سخت خواهد بود وزنان سرپرست خانوار باید برای بهبود وضع زندگی خودشان و ایجاد آینده بهتر برای فرزندانشان تا جایی که می‌توانند با لحاظ شرایط جامعه و خانواده خود، درآمدزایی کنند.

وی با اشاره به داستان زندگی خود، گفت: وضعیت امروز من حاصل تصمیمی است که برای بهتر کردن زندگی خود و فرزندانم گرفتم. من در شرایطی که دو فرزند داشتم و پس از تحمل سال‌ها سختی و مرارت در زندگی زناشویی مجبور شدم به خاطر اعتیاد همسرم از او جدا شوم. سال‌ها تلاش کردم که زندگی خود و فرزندانم تباه نشود و همسرم به زندگی عادی برگردد اما او هیچ‌گاه چنین اراده‌ای نداشت و زندگی من و دو فرزندم را به کام سختی و تنگدستی کشاند.

مددجوی هنرمند اصفهانی بابیان اینکه پس از طلاق با مراجعه به کمیته امداد، تحت حمایت این نهاد قرار گرفتم، گفت: کمیته امداد در همه زمینه‌ها به من و فرزندانم کمک کرد. بیمه درمانی، مستمری و کمک‌هزینه تحصیلی بدون هیچ منتی در اختیار ما قرار گرفت و این نهاد اجازه نداد که زندگی پس از طلاق برای زنی با دو فرزند به یک کابوس تبدیل شود؛ اما زندگی در شهرها هزینه‌های زیادی دارد و هر چه فرزندان بزرگ‌تر شوند دامنه این مخارج بیشتر و بیشتر می‌شود و کمک‌های نهادهایی مانند کمیته امداد و خانواده و آشنایان کفاف زندگی را نمی‌دهد. به همین دلیل من از همان ابتدا در فکر ایجاد یک منبع درآمد برای خود بودم.

وی آشنایی با میناکاری را حاصل شرکت در دوره‌های آموزشی کمیته امداد اصفهان دانست و گفت: پس از یادگرفتن کار برای شروع پنج میلیون تومان وام از کمیته امداد دریافت کردم و در قالب مشاغل خانگی به تولید ظروف مینا پرداختم.

مددجوی هنرمند و خوش‌ذوق اصفهانی طعم خوش به ثمر رسیدن زحماتش را ناشی از توکل به خداوند و حمایت‌های کمیته امداد اصفهان دانست و گفت: کار را در منزل شروع کردم و به خاطر علاقه، همت و توکل به خداوند رفته‌رفته کارهای تولیدی من با استقبال مشتریان روبرو شد و برای گسترش کار با حمایت مجدد کمیته امداد یک وام 30 میلیون تومانی دریافت کردم و در کنار تولید ظروف میناکاری شده به آموزش این هنر ظریف به بانوان علاقه‌مند نیز مبادرت کردم. اکنون 10 کارآموز در کارگاه من در حال فراگیری این هنر هستند و به‌زودی می‌توانند منبع درآمدی متکی به کار خود برای آینده‌شان فراهم کنند.

وی به ازدواج فرزند دختر خود اشاره کرد و گفت: با درآمد میناکاری دختر خود را عروس کردم و مخارج زندگی را از همین کار تأمین می‌کنم و سپاس گذار خداوند هستم که مرا در مسیر خودکفایی و عزتمندی قرار داد.

انتهای پیام/


تعداد بازدید : ۳۶۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید