دکمه موبایل منو

اخبار

افتتاح مرکز نیکوکاری تخصصی زکات در دهستان لای سیاه نائین

افتتاح مرکز نیکوکاری تخصصی زکات در دهستان لای سیاه نائین
با پیگیری شورای زکات روستاهای مرغچوِئیه و اله آباد شهرستان نائین، مرکز نیکوکاری باب الحوائج (ع) با حضور امام جمعه شهرستان، رئیس دفتر نماینده، بخشدار، مسئولین و جمعی از خیران و مردم دهستان لای سیاه افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، شفیعی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان نایین گفت: مراکز نیکوکاری تخصصی زکات به‌منظور استفاده از ظرفیت خیران، کشاورزان و دامداران در جهت آبادانی روستاها و بهره‌مندی محرومان از وجوه شرعی زکات واجب و مستحب ایجاد می‌شود.

وی بر لزوم توسعه مراکز نیکوکاری تخصصی با هدف سرعت بخشیدن به روند محرومیت‌زدایی و خدمات‌رسانی به نیازمندان اشاره و اجرای طرح‌های عام‌المنفعه روستایی و کمک به تامین معیشت محرومان را جزو مهم‌ترین اقدامات مراکز نیکوکاری زکات برشمرد و افزود: مراکز نیکوکاری در زمینه‌های مختلف بهداشتی، درمانی، رفاهی، آموزشی، تجهیزاتی، کمک‌هزینه خرید جهیزیه و مالی به نیازمندان خدمات ارائه می‌دهند.

رئیس کمیته امداد شهرستان نایین با اشاره به اهداف راه‌اندازی مراکز تخصصی نیکوکاری بیان کرد: با افتتاح مراکز نیکوکاری در روستاها، مساجد، سپاه، آموزش‌و پرورش، بحث مردمی کردن امدادرسانی تحقق‌یافته و برکات این اقدام قابل‌لمس خواهد بود.

شفیعی با بیان اینکه گسترش مراکز نیکوکاری موجب توسعه کار خیر در جامعه خواهد شد، افزود: کمک‌های خیران در هر منطقه و محله موجب پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و همچنین ریشه‌کنی فقر و محرومیت خواهد شد.

انتهای پیام/

۲۸ مهر ۱۴۰۰ ۱۳:۳۳
تعداد بازدید : ۱۳
کد خبر : ۵,۳۶۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید