دکمه موبایل منو

اخبار

با پرداخت زکات، مشکلات و آسیب های اجتماعی کاهش می یابد

با پرداخت زکات، مشکلات و آسیب های اجتماعی کاهش می یابد
جلسه شورای زکات شهرستان بوئین میاندشت با حضور رئیس اداره زکات استان اصفهان حضرت حجت الاسلام و المسلمین رنجبر، فرماندار، امام جمعه و سایر اعضا در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مجید صادقی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) بویین میاندشت، در این برنامه با اشاره به نقش برجسته روحانیون و ائمه جمعه و جماعت در فرهنگ سازی فریضه الهی زکات، گفت: اگر زکات جدی گرفته شود بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی کاهش پیدا می کند.

در این جلسه حجت الاسلام اسکندری امام جمعه شهرستان بویین میاندشت تصریح کرد: باید نگاه به موضوع زکات تغییر یابد

 و با ایجاد فضای تشویق، رغبت مردم به پرداخت زکات بیشتر شود که تحقق این امر نیاز به فرهنگ سازی در بین عموم مردم بخصوص کشاورزان و دامداران دارد.

وی زکات را یک تکلیف الهی بیان کرد و افزود: طبق آیات قرآن، احادیث و روایات متعدد زکات هم پایه نماز است.

فرماندار بویین میاندشت نیز در این جلسه گفت: با توجه به وجود تعداد زیاد افرادی که در شهرستان نیازمند حمایت و مساعدت هستند و با توجه به تبعات اقتصادی بیماری کرونا، خشکالی های چندین ساله و مشکلات اقتصادی درخواست داریم کمک و مقدار زکاتی که مردم این شهرستان پرداخت می کنند با اولویت کمک به نیازمندان همین شهرستان در بین آنان توزیع شود.

در پایان صادقی رئیس کمیته امداد شهرستان بویین میاندشت اظهار داشت: در سال 1399 بالغ بر 939 میلیون تومان زکات جمع آوری شده در بین محرومان شهرستان هزینه شد.

انتهای پیام/

 

۲۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۱:۰۷
تعداد بازدید : ۴۴
کد خبر : ۵,۰۲۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید