دکمه موبایل منو

اخبار

طرح یاس در کمیته امداد شهرستان سمیرم برگزار شد

طرح یاس در کمیته امداد شهرستان سمیرم برگزار شد
طرح یاس با مشارکت کمیته امداد و جمعیت هلال احمر برای آموزش امداد و کمک های اولیه به دختران تحت پوشش کمیته امداد در نظر گرفته شده که با فراگیری آموزش در مواجهه با بحران و بلایای طبیعی به خود و خانواده خود کمک کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، اردشیر فرخ وند رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان سمیرم گفت: طرح یاس (یاران آسیب ستیز) به صورت مشارکتی برای آموزش امداد و کمک‌های اولیه به دختران تحت پوشش این نهاد در نظر گرفته شده که با فراگیری آموزش در مواجهه با بحران و بلایای طبیعی به خود و خانواده خود کمک کنند که اولین جلسه آموزشی این طرح در محل کانون فرهنگی تربیتی امام علی(ع) آغاز شد.

در آئین شروع این دوره آموزشی رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان سمیرم ضمن قدردانی از کارشناس هلال احمر برای پیگیری و برگزاری این دوره آموزشی افزود: با توجه به شعار هر خانواده یک امدادگر، می توان دریافت که آشنائی با امداد و کمکهای اولیه از ملزوماتی است که هر کسی آن را فرا بگیرد به خود و خانواده خود خدمت کرده است. چرا که این آموزش ها در مرحله اول می تواند جان نزدیکان و عزیزان خودمان را نجات دهد.

فرخ وند با اشاره به اهداف اجرای این طرح ملی گفت: ارتقای عزت ‌نفس، پذیرش مسوولیت  اجتماعی، توانمندسازی رفتاری- ارتباطی و فرهنگی مددجویان، افزایش حضور آنان در عرصه ‌های  اجتماعی، افزایش مشارکت آنان در فعالیت‌ های جمعی، ایجاد انگیزه بین آنان در زمینه  امداد و کمک های اولیه، آشنایی با انواع حوادث، ارتقای سطح دانش و مهارت آنها برای مقابله با سوانح مختلف، ترویج فرهنگ خودامدادی و دگرامدادی بین آنان و پیشگیری از بروز آسیب ‌ها و ناهنجاری های اجتماعی گوناگون بین آنان از جمله اهداف این طرح است.

گفتنی است؛ در این دوره 30 نفر از دختران تحت پوشش کمیته امداد شهرستان سمیرم شرکت دارند که 22 ساعت کلاس های تئوری و عملی کمک‌های اولیه و امدادی را بصورت نیمه حضوری فرا می‌گیرند و در پایان دوره گواهینامه امدادگری به آنان اعطا می‌شود.

انتهای پیام/

۱۲ تیر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۷
تعداد بازدید : ۵۲
کد خبر : ۴,۹۴۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید