دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد اداره آران و بیدگل:

اقامه نماز باید اولویت فرهنگی شهر باشد

اقامه نماز باید اولویت فرهنگی شهر باشد
انتخاب افراد جامعه محور و به روز، بهسازی مکانهای مورد نظر، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ به مسایل روز جامعه، استفاده از ظرفیت ادارات و افراد توانمند و حضور امام جماعت همراه با خانواده از بهترین و کاربردی ترین راههای اشاعه فرهنگ نماز و نماز خوانی در پارکها می باشد.

اقامه نماز باید اولویت فرهنگی شهر باشد

رییس کمیته امداد اداره آران و بیدگل با حضور در جلسه شورای ستاد اقامه نماز و تجلیل از خادمین نماز ادارات این شهر به تشریح فعالیت های این نهاد در زمینه نماز پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسن اسماعیلی، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اداره آران و بیدگل استان اصفهان با بیان اینکه توجه به نماز و ترویج آن اصلی ترین برنامه این نهاد در حوزه امور فرهنگی است، گفت: بهترین راه احیا و اقامه نماز در جامعه توجه عمومی و همگانی به نماز است.

اسماعیلی اظهار کرد: اقامه نماز در مکانهای عمومی و به خصوص در پارکها که بیشتر مردم حضور دارند راه خوبی برای جذب نسل جوان است و باید با فضاسازی مناسب به اشاعه این فرهنگ کمک کرد.

وی در خصوص راههای جذب بیشتر جوانان به این فریضه الهی گفت: انتخاب افراد جامعه محور و به روز، بهسازی مکانهای مورد نظر، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ به مسایل روز جامعه، استفاده از ظرفیت ادارات و افراد توانمند و حضور امام جماعت همراه با خانواده از بهترین و کاربردی ترین راههای اشاعه فرهنگ نماز و نماز خوانی در پارکها می باشد.

وی گفت: یکی از اهداف عالی نظام ما احیای نماز بوده و هست و در این راه دستگاههای اداری و خدماتی نقش بزرگی دارند به خصوص شهرداری، شورای شهر، ستاد اقامه نماز و حوزه های علمیه که باید خوراک مناسب برای این تجمعات تهیه کنند تا بیشترین بهره برداری معنوی و دینی صورت گیرد.

وی گفت:مکانهای عمومی مانند پارکها فضای خاصی است که باید مورد توجه قرار گیرد و با برگزاری مسابقات دینی و اهدای جوایز به تشویق و ترغیب عمومی انجامد تا کسانی که نسبت به نماز کم توجه هم هستند به سوی این فریضه الهی ترغیب شوند و ما هم آماده همکاری با نهادهای خدمتگذار به نماز هستیم و این وظیفه عموم مردم به خصوص ما مسئولین نظام اسلامی ایران است.

انتهای پیام/

۲۶ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۴۳
تعداد بازدید : ۲۵۲
کد خبر : ۴۵۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید