اخبار

رئیس کمیته امداد منطقه پنج اصفهان خبر داد

برپایی کارگاه آموزشی تربیت کودکان و نوجوانان برای زنان سرپرست خانوار

برپایی کارگاه آموزشی تربیت کودکان و نوجوانان برای زنان سرپرست خانوار
30 نفر از زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد منطقه پنج اصفهان در کارگاه یک روزه تربیت کودکان و نوجوانان شرکت کردمد.

رئیس کمیته امداد منطقه پنج اصفهان از برگزاری کارگاه یک روزه تربیت  کودکان و نوجوان برای 30 نفر از زنان سرپرست خانوار خبر داد
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد محسن الهی، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اداره منطقه پنج اصفهان  از برگزاری کارگاه یک روزه تربیت  کودکان و نوجوان برای 30 نفر از زنان سرپرست خانوار خبر داد و گفت: نوجوانی دوره انتقال و نوعی برزخ بین کودکی و جوانی است. در این دوره رشد جسمانی کم و بیش کامل می‌شود و هیجانات عاطفی به‌شدت و حدت و دوام بیشتری رسیده و نوجوان به بلوغ  می‌رسد.

الهی با اشاره به ویژگی های خاص دوران نوجوانی گفت: رفتار غلط مربیان و والدین در زمینه تربیت تبعات جبران ناپذیری بر روح و ذهن کودکان و نوجوانان گذاشته است .
وی ادامه داد : سن پیدایش بلوغ در نوجوانان با هم تفاوت دارد و عواملی همچون تغذیه، فرهنگ، خانواده، محیط و... در پیدایش و ظهور بلوغ موثر است.

رئیس کمیته امداد منطقه پنج اصفهان با بیان اینکه تلاش برای توانمندسازی و خودکفایی مددجویان از مسیر فراهم کردن بستری ایمن در زمینه فکری و معنوی برای نیازمندان می گذرد، گفت: بر این اساس اهتمام به امور فرهنگی، آموزشی و معنوی در کنار کمک های مادی از مهم ترین برنامه های این نهاد در ارائه خدمات به محرومان و نیازمندان است.

الهی برگزاری اردوهای زیارتی و سیاحتی، برپایی کارگاه های آموزش خانواده، و کلاسهای دائر در کانون های دائم و موقت را از دیگر برنامه های فرهنگی این نهاد برشمرد و گفت: مددجویان  در طول سال و به ویژه در تابستان در قالب طرح شوق زیارت به مشهد مقدس اعزام می شوند و دانش آموزان و فرزندان خانوارهای تحت حمایت نیز از اردوهای سراسری تفریحی و زیارتی بهره مند می شوند.
انتهای پیام/

۲۶ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۱۰
تعداد بازدید : ۱۰۵
کد خبر : ۴۵۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید