دکمه موبایل منو

اخبار

حرکت کمیته امداد امام (ره) در امتداد برپایی حکومت مهدوی است

حرکت کمیته امداد امام (ره) در امتداد برپایی حکومت مهدوی است
امام جمعه آران و بیدگل در دیدار با مسئولین کمیته امداد شهرستان اظهار کرد: باید سعی کنیم با حرکت اصولی و جهادی در برپایی حکومت مهدوی نقش خوبی داشته باشیم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی، امام جمعه آران و بیدگل ظهر شنبه ضمن دیدار با مدیر و معاونان کمیته امداد امام (ره) به نقش کمیته امداد در کمک به نیازمندان جامعه اشاره کرد و گفت: یک از دستگاه هایی که با نظر فقهی و مستقیم حضرت امام (ره) با هدف تکریم نیازمندان جامعهشروع به خدمت کرد، کمیته امداد بود.

وی افزود: باید در کنار کمک به وضعیت معیشتی و اقتصادی خانواده های مددجو سعی شود به رشد فرهنگی و اجتماعی نیز توجه شود تا این خانواده ها دچار مشکلات فرهنگی و ارزشی نشوند، آسیب شناسی خانواده های مددجو و اشتغال فرزندان مددجو باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه آران و بیدگل با اشاره به فعالیت خوب کمیته امداد نسبت به دستگاه های دیگر انقلابی گفت: کار کردن در کمیته امداد به خودی خود اجری بزرگ است و باید قدر خود را بدانید و سعی کنید در کنار خدمت به مددجویان به رشد بیشتر فرهنگی و اجتماعی مددجویان کمک کنید وگرنه کار شما مانند فعالیت در خیریه در سایر کشورها خواهد بود، تفاوت کار شما نگاه الهی و معنوی به خدمت خلق است.

در ادامه حسن اسماعیلی رئیس کمیته امداد اداره آران و بیدگل ضمن اشاره به فعالیت امداد در زمینه های فرهنگی، اشتغال و مددکاری گفت: وجود  3200خانواده تحت پوشش که 2000 خانواده مستمری بگیرثابت و مابقی خانواده های تبصره 14 که از یک یا چند خدمت امداد بهره می برند و تا حدودی سعی شده مشکلاتشان مرتفع شود.

وی افزود: در راستای اشتغال زایی نیازمندان سال گذشته با پیگیری مستمر  3 و نیم میلیارد تومان اعتبار جذب و پرداخت کردیم که نقش خوبی در اشتغال نیازمندان داشته است.

اسماعیلی همچنین گفت:  350 نفر دانش آموز تحت پوشش در قالب ایتام و طرح محسنین از خدمات امداد استفاده می کنند و از وجود 1700 حامی که با کمک خود این افراد را یاری می کنند بهره می بریم، نکته قابل ذکر وجود و همکاری خوب و پررنگ خیرین شهرستان در کنار کمیته امداد است که سال 97 رتبه دوم استان اصفهان را در حوزه اکرام و ایتام کسب کردیم.

وی به فعالیت های فرهنگی امداد اشاره کرد و گفت: برای رشد فرهنگی و معنوی افراد مددجو و نیازمندان تحت پوشش در طول سال و در مناسبت های مختلف کلاس های احکام، قرآن ، عقیدتی و بصیرت افزایی برگزار می شود، همچنین اعزام مددجویان در چند مرحله به مشهد مقدس و اعزام بیش از 75 نفر به عتبات عالیات در اربعین امسال با کمک و مساعدت خیرین و کمیته امداد از جمله فعالیت های فرهنگی امداد به حساب می آید که سعی شده در اتقای سطح فرهنگی مددجویان کمک کند.

اسماعیلی با اشاره به همکاری کمیته امداد با مراکز خیریه، گفت: با پیگیری و همکاری مردم تاکنون از ابتدای سال جاری برای 3 مرکز نیکوکاری مجوز گرفتیم که یک مرکز در ابوزیدآباد و دو مرکز در بیدگل مشغول فعالیت هستند و در حال راه اندازی یک مرکز در سفیدشهر و روستای یزدل هستیم تا برای کمک به نیازمندان سریع تر اقدام کنیم.

وی اشتغال نیازمندان را یکی از دغدغه های کمیته امداد معرفی کرد و گفت: در 6 ماهه نخست سال جاری 46 نفر بالغ بر 800 میلیون تومان وام اشتغال دریافت کردند.

وی در رابطه با همراهی مردم با کمیته امداد در حوزه صدقات و زکات گفت: وجود بیش از 14 هزار صندوق صدقات در بین خانواده ها و درآمد ماهیانه 43 میلیون تومان نشان از همکاری و کمک به هم نوع در میان مردم این دیار است و در بحث زکات در 6 ماهه اول امسال بالغ بر  590 میلیون تومان جذب داشته ایم که در سرفصل کمک های مردمی در سطح استان جزو شهرهای نمونه هستیم .

۶ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۵۵
تعداد بازدید : ۲۲۸
کد خبر : ۲,۵۶۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید