دکمه موبایل منو

اخبار

اولین جلسه ستاد زکات شهرستان فلاورجان برگزار شد

اولین جلسه ستاد زکات شهرستان فلاورجان برگزار شد
اولین جلسه ستاد زکات شهرستان فلاورجان با حضور کلیه اعضا و به ریاست امام‌جمعه این شهرستان برگزار شد.

دبیر ستاد زکات شهرستان فلاورجان از برگزاری اولین جلسه این ستاد با حضور امام‌جمعه فلاورجان و رئیس اداره زکات کمیته امداد استان اصفهان خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حمیدرضا طاهری، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) فلاورجان و دبیر ستاد زکات این شهرستان با اشاره به رشد ۲۵۰ درصدی زکات جمع‌آوری‌شده در سال 96 نسبت به سال 95 گفت: زکات پرداختی مردم فلاورجان در سال 95 در حدود 149 میلیون تومان بود که با پیگیری مستمر این نهاد در سال 96 به 517 میلیون تومان بالغ شد.

شایسته ذکر است که حجت‌الاسلام قدوسی، امام‌جمعه فلاورجان در انتهای این جلسه با اشاره به اثرات و برکات زکات در زندگی، تصریح کرد: همه ما باید از خداوند متعال درخواست نزول برکات، رحمت و به‌خصوص بارش باران الهی  بکنیم.

حجت‌الاسلام رنجبر، رئیس اداره زکات کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان در ادامه این نشست به بیان نقطه نظرات خود پرداخت و گفت: زکات جایگاه بسیار والایی دارد و باید  به اثرات، ثمرات و برکات آن در همه مقاطع زندگی اشاره نمود.

رنجبر  با اشاره به  خشک‌سالی‌های اخیر  و  وضعیت معیشتی مردم  و به‌ویژه  کشاورزان گفت: راه برون‌رفت از این مشکلات  فقط صدقه، پرداخت زکات و ارتباط با خدا است و  باید در این شرایط سخت به  همدیگر رحم نماییم و گره از مشکلات هم بازکنیم تا خداوند نیز ما را مورد رحمت خود قرار دهد.

در ادامه  وی به بحث زکات فطره اشاره کرد و گفت: هر شخص و یا گروهی که اقدام به جمع‌آوری زکات فطریه می‌کند باید از شورای زکات مجوز بگیرد.

وی افزود: در سال گذشته ۳ هزار مجوز صادر گردیده و بنا بر پیش‌بینی‌ها امسال نیز تعداد مجوزها بیشتر خواهد بود و باید برای گرایش مردم به زکات مستحبی فرهنگ‌سازی کرد.

انتهای پیام/


۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۳:۴۹
تعداد بازدید : ۴۱۲
کد خبر : ۲۰۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید