دکمه موبایل منو

اخبار

دانش‌آموزان مددجوی اصفهانی در اولین جشنواره سرود فریاد مستضعفین به رقابت پرداختند

دانش‌آموزان مددجوی اصفهانی در اولین جشنواره سرود فریاد مستضعفین به رقابت پرداختند
مرحله استانی اولین جشنواره سراسری سرود «فریاد مستضعفین» با شرکت 19 گروه از دانش آموزان مددجوی کمیته امداد اصفهان برگزار شد.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان اصفهان گزارشی از برگزاری مرحله استانی اولین جشنواره سراسری «سرود مستضعفین» ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، کریم زارع، معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان بابیان اینکه مرحله استانی این جشنواره هفتم اردیبهشت‌ماه در مجتمع فرهنگی شیخ بهایی برگزار شد، گفت: 19 گروه 15 نفرِ از دانش آموزان تحت حمایت این نهاد با ارائه سرودهایی با محوریت مفاهیم انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مستضعفین و مقاومت، استکبارستیزی و مدافعان حرم با هم به رقابت پرداختند.

زارع با اشاره به نقش برجسته سرودهای دانش‌آموزی در سنت فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد خلق سرودهای ماندگاری در حوزه فرهنگی انقلاب اسلامی بودیم که جشنواره سراسری سرود «فریاد مستضعفین» باهدف بازآفرینی کارکردهای تربیتی و دینی سرود دانش‌آموزی و افزایش شورونشاط در میان مددجویان تحت حمایت کمیته امداد برگزار شد.

وی بابیان اینکه دانش آموزان در دو نوبت صبح و عصر در این جشنواره به ارائه آثار خود پرداختند، افزود: 15 گروه سرود دختر در نوبت صبح و 4 گروه پسر در نوبت بعدازظهر شرکت کردند.

زارع بابیان اینکه گروه‌های اول این جشنواره در مرحله کشوری این رقابت‌ها که تابستان سال جاری در تهران برگزار می‌شود حضور می‌یابند، گفت: آثار ارائه‌شده با حضور داورانی از حوزه هنری استان ارزیابی شدند و در میان دانش آموزان پسر گروه‌های منطقه یک اصفهان و شهر تیران و کرون حائز رتبه‌های اول و دوم و در میان دختران گروه‌های منطقه یک اصفهان، تیران و کرون و کاشان رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

معاون فرهنگی کمیته امداد اصفهان بابیان اینکه به همه دانش آموزان حاضر در جشنواره به‌رسم یادبود هدایایی اهدا شد، افزود: گروه‌های حائز رتبه‌های برتر با اهدای جوایز ارزنده‌ای تقدیر شدند و مربی گروه سرود شهرستان سمیرم نیز عنوان مربی برتر را از آن خود کرد.

انتهای پیام/


۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۷:۲۳
تعداد بازدید : ۲۹۵
کد خبر : ۲۰۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید