دکمه موبایل منو

اخبار

85 درصد از وام های اشتغال کمیته امداد میمه به اشتغال پایدار تبدیل شده است

85 درصد از وام های اشتغال کمیته امداد میمه به اشتغال پایدار تبدیل شده است
از مجموع 5/2 میلیارد تومان تسهیلات که کمیته امداد میمه برای اشتغال مددجویان در سال 96 پرداخت کرده است بیش از 85 درصد به اشتغال پایدار تبدیل‌شده است.

رئیس کمیته امداد میمه از برگزاری نشست هم‌اندیشی برای تسهیل اشتغال نیازمندان با حضور نمایندهٔ مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، رئیس جهاد کشاورزی، مسئول موسسهٔ  نذر اشتغال امام حسین (ع) استان اصفهان، رئیس ادارهٔ کار شهرستان، رئیس ادارهٔ بهزیستی و رئیس شورای اسلامی شهر میمه خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اصغر متوسلی، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهر میمه با اشاره به نام‌گذاری سال 97 به‌عنوان سال حمایت از کالای ایرانی توسط رهبر معظم انقلاب، گفت: دستیابی به اشتغال پایدار بدون حمایت از تولیدات داخلی ممکن نیست و کمیته امداد با توجه به تمرکز بر خودکفایی و توانمدسازی مددجویان، بیشترین تکلیف را در این زمینه احساس می‌کند.

متوسلی بابیان اینکه یکی از اهداف اصلی کمیته امداد توانمندسازی و خودکفایی مددجویان این نهاد با ارائه آموزش و حمایت‌های شغلی است، گفت: از مجموع 5/2 میلیارد تومان تسهیلاتی که کمیته امداد میمه برای اشتغال مددجویان در سال 96 پرداخت کرده است بیش از 85 درصد به اشتغال پایدار تبدیل‌شده است.

وی با اعلام اینکه یکی از مشکلات اصلی مجریان طرح‌های اشتغال و خودکفایی کمیته امداد بازاریابی و فروش محصولات است، اظهار کرد: در جریان این هم‌اندیشی، مدیران نهادهای دولتی این شهر ضمن ارائه توانمندی‌های خود درزمینهٔ اشتغال برنامه‌ای سه‌ماهه برای حمایت از تولیدات و اشتغال مددجویان با همکاری موسسه خیریه نذر اشتغال امام حسین (ع) تدوین کردند.

رئیس کمیته امداد میمه بابیان اینکه با همکاری موسسه خیریه نذر اشتغال در سه ماه آینده طرح‌های اشتغال این خیریه در شهر میمه به‌منظور هم‌افزایی امکانات برای بهره‌مندی نیازمندان اجرا می‌شود، گفت: این موسسه خیریه تجارب خوبی درزمینهٔ راه‌اندازی کارگاه‌های اشتعال در استان اصفهان و برقراری ارتباط با کارفرمایان به‌منظور حمایت و فروش از محصولات مددجویان دارد و همکاری کمیته امداد با این موسسه به‌واسطه هم‌افزایی امکانات و ایده‌ها باعث رونق بازار محصولات مددجویان و همچنین بهبود وضعیت اشتغال آن‌ها خواهد بود.

انتهای پیام/


۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ۱۲:۲۸
تعداد بازدید : ۴۷۵
کد خبر : ۱۵۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید