دکمه موبایل منو

اخبار

سرانه دو برابری پرداخت صدقه در اردستان

سرانه دو برابری پرداخت صدقه در اردستان
سرانه پرداخت صدقه اردستان در ده ماهه سال 96 با رقم شش هزار و 500 تومانی دو برابر سرانه پرداخت صدقه در استان اصفهان است.

رئیس کمیته امداد اردستان گزارشی از مشارکت‌های مردمی در ده‌ماهه سال جاری ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مهرداد پویان، رئیس کمیته امداد شهرستان اردستان بابیان اینکه در ده‌ماهه سال جاری نیکوکاران اردستانی در مجموع یک میلیارد و 909 میلیون تومان به نیازمندان و محرومان کمک کرده‌اند گفت: این میزان کمک در قالب صدقه، اکرام ایتام و فرزندان محسنین، زکات و کمک‌های مبتنی بر نیاز جمع‌آوری‌شده است که زکات با 36 درصد بیشترین سهم کمک‌های مردمی در این شهرستان را تشکیل می‌دهد.

وی ادامه داد: صدقه 14 درصد، اکرام ایتام و فرزندان محسنین 19 درصد و کمک‌های مبتنی بر نیاز 31 درصد از پرداخت‌های مردم نیکوکار اردستان را شامل می‌شوند.

پویان بابیان اینکه سرانه پرداخت صدقه توسط مردم اردستان در ده‌ماهه سال جاری شش هزار و 500 تومان و تقریبا دو برابر سرانه پرداخت صدقه در استان است، گفت: در این مدت در شهرستان اردستان با جمعیت 41 هزارنفری 269 میلیون تومان صدقه جمع‌آوری‌شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 12 درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به گسترش فرهنگ پرداخت زکات در اردستان اظهار کرد: در ده‌ماهه سال جاری 687 میلیون و 500 هزار تومان زکات توسط نیکوکاران اردستانی پرداخت‌شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد قریب به 300 درصدی را نشان می‌دهد.

پویان در رابطه با طرح‌های اکرام ایتام و فرزندان محسنین گفت: در ده‌ماهه سال جاری 358 میلیون تومان توسط حامیان ایتام و فرزندان محسنین به‌صورت نقد و غیر نقد جمع‌آوری‌شده که رشد 26 درصدی نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد.

رئیس کمیته امداد شهرستان اردستان با اشاره به طیف گسترده پرداخت‌های مردمی در سرفصل مبتنی بر نیاز، گفت: این کمک‌ها در زمینه‌های مسکن، اشتغال، ازدواج، تحصیل، معیشت، درمان و فعالیت‌های فرهنگی به میزان 594 میلیون تومان و با رشد 83 درصدی، توسط مردم نیکوکار اردستان پرداخت‌شده‌اند.

انتهای پیام/


۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ۰۷:۳۳
تعداد بازدید : ۲۷۵
کد خبر : ۱۳۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید