دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۰۹
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۵۷۰۹۱
گزارشگر : ۶۷

حمایت 60 هزار حامی اصفهانی از ایتام و فرزند محسنین

(یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۹

60 هزار حامی در پنج‌ماهه نخست سال جاری از 15 هزار 938 کودک مشمول طرح‌های «اکرام ایتام» و «محسنین» در سطح استان اصفهان حمایت کردند.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان گزارشی از عملکرد طرح‌های «اکرام ایتام» و «محسنین» در پنج‌ماهه نخست سال جاری ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حمیدرضا شیران، مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان بابیان اینکه طرح اکرام ایتام طرحی انسان دوستانه برای یاری و حمایت از کودکان بی‌سرپرست است، گفت: بیش 60 هزار حامی در پنج‌ماهه نخست سال جاری از 15 هزار 938 کودک مشمول طرح‌های «اکرام ایتام» و «محسنین» در سطح استان اصفهان حمایت کردند.

وی در ادامه گفت: از این تعداد 44 هزار 998 حامی حمایت از 6 هزار 925 یتیم و 15 هزار و 593 حامی، حمایت از 9 هزار و 13 کودک مشمول طرح محسنین را عهده‌دار هستند.

شیران با اشاره به اینکه حامیان ماهیانه کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را به ایتام نیازمند اعطا می‌کنند، افزود: در این طرح‌ها حامیان با تقبل حمایت مادی و معنوی، ماهیانه میانگین یک‌میلیون 920 هزار ریال به‌حساب فرزندان یتیم و 450 هزار ریال به‌حساب فرزندان غیر یتیم خود واریز می‌کنند.

وی بابیان اینکه سیر صعودی کمک‌های خیران به اقشار آسیب‌پذیر، نشانگر حسن اعتماد آنان به کمیته امداد است، افزود: حامیان طرح‌های اکرام ایتام و «محسنین» علاوه بر پرداخت کمک‌های نقدی، برای رفع مشکلات تحصیلی، مسکن و جهیزیه فرزندان معنوی خود نیز ماهیانه به شیوه‌های گوناگون اقدام می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان با تأکید بر نقش انکارناپذیر حمایت قشرهای مختلف مردم در حمایت مالی و پرورش استعدادهای تربیتی نهفته ایتام، گفت: حمایت حامیان از ایتام نیازمند و فرزندان غیر یتیم موجب می‌شود تا آنان بی‌دغدغه و با آسودگی خاطر به مدارج عالی تحصیلی، علمی، اجتماعی و اقتصادی دست یابند.

وی با اشاره به اولویت اصلی کمیته امداد برای کاهش آلام کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست نیازمند، افزود: کمیته امداد درصدد است تا با اجرای برنامه‌های مختلف، علاوه بر ترویج سنت‌های حسنه اسلامی، فرهنگ رسیدگی به همنوعان و احساس مسئولیت نسبت به آن‌ها را در بین اقشار مختلف جامعه نهادینه کند.

انتهای پیام
تعداد بازدید : ۱۹۵پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید